Terapia manualna wg koncepcji Maitland
Lepiej ćwiczyć rano czy wieczorem?
Czasem spotykam się z zapytaniem „lepiej ćwiczyć rano czy wieczorem?” lub „o jakiej porze dnia najlepiej poćwiczyć?”. Zanim odpowiem na te pytania, muszę zaznaczyć, że przede wszystkim liczy się, to, że będziesz aktywny fizycznie, a mniejsze znaczenie ma to,…
Plastry kinesiotaping – porady dla pacjenta
Kinesiotaping czy też plastrowanie dynamiczne może być wykorzystywany m.in. w objawowym zwalczaniu bólu, redukcji wynaczynień po urazach czy pomagać w korekcji ustawienia stawu. Wpis dotyczy zasad obycia się z plastrem już po oklejeniu przez fizjoterapeutę oraz przygotowanie się do oklejenia. Przede…
Rehabilitacja chorób układu krążeniowo-oddechowego
Fizjoterapia układu oddechowego Rehabilitacja pulmonologiczna to dziedzina, w której jako fizjoterapeuta pomagam pacjentom z chorobami płuc, takimi jak przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), astma, schorzenia oskrzeli i inne, poprawić funkcjonowanie ich układu oddechowego. Stosuję specjalistyczne…
Leczenie dolegliwości bólowych – terapia manualna
W rozwiązywaniu problemów bólowych moich pacjentów najczęściej wykorzystuję ortopedyczną terapię manualną (OTM), która jest jedną z dziedzin fizjoterapii, koncentrującą się na leczeniu dolegliwości bólowych spowodowanych problemami z układem nerwowo-mięśniowo-szkieletowym. Moje podejście terapeutyczne opiera się na analizie klinicznej, co umożliwia…
Udar mózgu i fizjoterapia neurologiczna
Jako doświadczony fizjoterapeuta specjalizujący się w terapii neurologicznej z zastosowaniem koncepcji NDT Bobath dla dorosłych, oferuję kompleksową opiekę dla pacjentów z chorobami neurologicznymi. Moja terapia jest indywidualnie dostosowana do potrzeb i możliwości każdego pacjenta i obejmuje…
Urazy i zabiegi operacyjne
Po doznaniu kontuzji pacjent zazwyczaj po konsultacji lekarskiej ma możliwość wybrania dwóch dróg: Niektórzy pacjenci bezpośrednio kierują się do fizjoterapeuty bez rozpoznania lekarskiego. Konsultacja lekarska jest konieczna m.in. w przypadku wystąpienia obrzęku, uczucia niestabilności czy urazów, które powstały…
Osoby starsze i fizjoterapia profilaktyczna
Jestem doświadczonym fizjoterapeutą, który specjalizuje się w pracy z osobami starszymi. Praca z taką grupą pacjentów to jedna z najtrudniejszych i tym samym najbardziej satysfakcjonujących dziedzin fizjoterapii. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz wielu szkoleniom dotyczącym fizjoterapii w geriatrii potrafię skutecznie…
Czy choruję na zespół kruchości (ang. frailty)?
Czym jest zespół kruchości? W dzisiejszym wpisie chciałbym przybliżyć Ci termin zespołu kruchości. Jak nazwa wskazuje, jest to grupa kilku objawów, są nimi: Jeżeli przyjrzymy się osobom starszym w swojej rodzinie, często dostrzeżemy osoby z takimi…